27.04.15

ІІ Міжнародна наукова конференція «Україна-Польща: спільні шляхи до свободи»

24 квітня 2015 року в Житомирському державному університеті відбулася ІІ Міжнародна наукова конференція «Україна-Польща: спільні шляхи до свободи». Тематика цьогорічної зустрічі була присвячена Балто-Чорноморському регіону та Україні у сусідніх просторах та пограничних епохах. Організаторами конференції виступили кафедра історії України історичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка, інститут історії НАН України, Католицький університет Яна-Павла ІІ у Кракові, громадська організація «Союз польської шляхти Житомирщини» за підтримки польських фундацій «Свобода і  демократія» та «Полонія-Рутенія».
З привітальним словом до учасників конференції звернулися ректор ЖДУ імені І. Франка доктор філософських наук, професор Саух П. Ю., заступник Житомирського міського голови Бочковський О. М., президент ГО «Союз польської шляхти Житомирщини» Н. Іщук.  Основні концептуальні позиції запропонованої теми конференції були означені у виступі завідувача кафедри історії України ЖДУ ім. І. Франка, доктора історичних наук Венгерської В. О. На пленарному засіданні прозвучали також доповіді кандидата історичних наук, доцента Київського національного університету імені Тараса Шевченка А. Руккаса та доктора історичних наук, професора Львівського національного університету імені Івана Франка В. Голубко, що дали характеристику складній ситуації 1919-1920 рр. в Україні, а також визначили роль і місце України у політичних та військових планах Юзефа Пілсудського.
В рамках конференції відбулось представлення фільму «Важке братерство. Союз Петлюри і Пілсудського» і монографії доктора історичних наук, директора Інституту європейської інтеграції Львівського національного університету імені Івана Франка Богдана Гудя.
Учасники конференції також долучилися до дискусії в межах круглого столу на тему «Гуманітарій в умовах міждержавних конфліктів». Свою точку зору на роль гуманітаріїв в нинішніх умовах війни висловили к. і. н., старший науковий співробітник інституту історії України НАН України О. Юркова, д. політ. н., професор М. Гон, к. і. н., доцент Є. Горюнова та інші.
Загальний інтерес викликала презентація Інтернет-проекту «Likbez.org.ua», зроблена кандидатом історичних наук, старшим науковим співробітником Інституту національної пам’яті М.Майоровим та проекту по вивченню і збереженню пам’яті подій на Майдані, до якого долучився і Житомир. Студентами ІІІ курсу історичного факультету Валерієм Тітарєвим та Андрієм Чевпотенко було підготовлено виставку військової техніки міжвоєнного періоду (1918-1939 рр.)  

Наукова дискусія була продовжена на тематичних секційних засіданнях.  Загалом участь у конференції взяли 12 докторів історичних наук, 46 кандидатів історичних та інших наук, здобувачі та аспіранти. Вона викликала живий інтерес учасників та зацікавлених осіб, сприяла консолідації вчених-гуманітаріїв у вирішенні проблемних питань минулого і сьогодення історичної науки. 

Поділіться покликанням на наш сайт у своїх соціальних мережах:
Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More