08.05.15

ЦЕНТР ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ТА ЄВРОАТЛАНТИЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ інформує:

ДО ДНЯ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ

Європейський Союз (ЄС) починає свою історію від 9 травня 1950 року. Саме тоді міністр закордонних справ Франції Робер Шуман (1886-1963 рр.) запропонував нову форму політичної організації Європи силами створення спільного ринку вугільної і сталеливарної продукції Франції, Федеративної Республіки Німеччини та інших західноєвропейських країн як засіб зміцнення миру та стабільності на континенті, аби унеможливити саму думку про війну між європейськими націями. Ця пропозиція увійшла в історію під назвою «план Шумана». У своїй декларації від 9 травня 1950 року Робер Шуман підкреслив, що «Європу неможливо побудувати враз або за певним планом. Її будуватимуть поступово, крізь конкретні досягнення, що закладуть підвалини солідарності де-факто». Декларація Р. Шумана поклала початок об’єднаної, стабільної та мирної Європи, що мала відновитися після двох спустошливих світових війн. На Міланському саміті 1985 року лідери країн ЄС ухвалили відзначати день проголошення декларації Р. Шумана як День Європи. Отже, день 9 травня став днем народження Європейського Союзу і тепер щороку святкується як День Європи, який також відповідно до Указу Президента України від 19 квітня 2003 року на підтвердження стратегічного курсу нашої держави на європейську інтеграцію відзначається з 2003 року в Україні, проте не 9 травня, а дещо пізніше – у третю суботу травня. Часовий зсув пояснюється важливістю 9 травня як державного Свята Перемоги у Великій Вітчизняній війні (нині – День Перемоги над нацизмом в Європі). Проте згодом День Європи перетворився на цілу серію подій, які тривають близько місяця у різних містах. Українські Дні Європи мають пізнавально-розважальний характер.

УГОДА ВИКОНУЄТЬСЯ

Україна виконує Угоду про асоціацію з Європейським союзом. На 80% Угоду спрямовано на внутрішні перетворення. Виконання Угоди розраховано на три роки. За цей час українська сторона силами 59 органів державної влади має виконати близько 500 завдань. Майже третина з них пов’язана з адаптацією законодавства і узгодженням української системи з євростандартами.

УКРАЇНА МОЖЕ ЗБІЛЬШИТИ УРОЖАЙНІСТЬ ЗЕРНОВИХ
ДО 100 МІЛЬЙОНІВ ТОНН

Спільно з експертами Європейського Союзу розроблено Єдину комплексну стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на 2015-2020 роки. В Україні найкращі земля, клімат і умови для експорту. Вона поступово перетворюється «з житниці Європи на повний продуктовий кошик». Крім зернових, в Україні є чимало іншої харчової продукції, яку купують по всьому світу.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ НАПРЯМОК – ВИРІШАЛЬНИЙ

За три місяці 2015 року загальний зовнішньо-торгівельний обіг України сягнув 18,7 мільярда доларів. До країн Європейського Союзу частка експорту становила 35%, а імпорту – 41%. А до країн СНД – лише 18% та 25% відповідно. Важливо просувати українських виробників на ринки ЄС. Це – єдиний шлях для прогресу та розвитку вітчизняної економіки.

ГОЛОВНЕ – ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ

Віце-президент Європейської комісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що Україна може перетворитися з імпортера на експортера. «Україна має величезний потенціал у галузі енергоефективності. За нашими підрахунками, якщо ваша держава підніме її рівень до середньоєвропейського, то зможе зекономити стільки газу, скільки Іспанія споживає за рік. Його можна буде експортувати», - сказав він.

РАТИФІКАЦІЯ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ НА ФІНІШНІЙ ПРЯМІЙ

На 21 квітня Угоду про асоціацією між Україною та ЄС ратифікували 14 держав. Це – Ірландія, Данія, Угорщина, Швеція, Естонія, Словаччина, Болгарія, Литва, Латвія, Мальта, Польща, Румунія, Німеччина, Хорватія. У Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, Бельгії, Фінляндії, Португалії, Люксембурзі, Іспанії, Чехії та Нідерландах ратифікація Угоди завершується. Ще в п’яти державах тривають процедури підготовки до ратифікації.

ЗНОВУ ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ

Затверджена річна Національна програма співробітництва Україна – НАТО на 2015 рік. Вона передбачає створення спеціальних цільових фондів на зміцнення обороноздатності держави. На законодавчому рівні закріплено відмову від позаблокового статусу та визначено поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в цій організації.
Поділіться покликанням на наш сайт у своїх соціальних мережах:
Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More