01.04.16

V регіональна студентсько-учнівська наукова конференція «Актуальні проблеми історії слов’янських народів»

31 березня 2016 року в Житомирському державному університеті імені Івана Франка на історичному факультеті відбулася V регіональна студентсько-учнівська наукова конференція «Актуальні проблеми історії слов’янських народів». Організатором конференції була кафедра всесвітньої історії. Згідно плану програми відбулися пленарне засідання і робота трьох секцій. У роботі конференції взяли участь студенти вищих навчальних закладів м. Житомира (Житомирський державний університет імені Івана Франка, Житомирський національний агроекологічний університет, Житомирський державний технологічний університет, Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова), а також учні загальноосвітніх шкіл та гімназій м. Житомира і області, м. Києва.
На пленарному засіданні з вітальним словом до учасників конференції виступили: проректор з виховної та методичної роботи ЖДУ к. і. н., доц. А. В. Шевчук; декан історичного факультету, к. і. н., доц. О. І. Жуковський, завідувач кафедри всесвітньої історії, д. і. н., проф. Г. М. Стародубець. На початку засідання учасникам обласного конкурсу учнівських наукових робіт «Юний історик» (22–23 березня 2016 року) було вручено дипломи переможців І – ІІІ ступенів, грамоти за перемогу в окремих номінаціях, сертифікати, книги-подарунки та подяки їх вчителям – науковим керівникам. Інтерес присутніх викликали доповіді студентів та учнів, пов’язані із запровадженням опричнини у Московському царстві в другій половині XVI ст., історією кавалерії Речі Посполитої у XVII ст., розвитком транспорту у Волинській губернії наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст., національно-визвольним рухом ОУН-УПА в роки Другої світової війни, розвитком Хорватії та Словенії на сучасному етапі.
Секційні засідання конференції, як і пленарне, відбулися на належному науковому та методичному рівнях. Необхідно відмітити інтерес та обговорення студентами постатей відомих українських діячів нового часу, польського національно-визвольного руху ХІХ ст., проблем історії періоду Другої світової війни, розвитку соціальної сфери у Польщі на сучасному етапі, російсько-українських відносин у 2014–2016 рр., євроінтеграційного курсу сучасної України, розвитку самоврядування у сучасних європейських державах.
Кращі доповіді студентів і учнів будуть опубліковані у збірнику наукових праць «Студентські історичні студії» (Вип. 5).

Поділіться покликанням на наш сайт у своїх соціальних мережах:
Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More